Dostępność najlepszych materiałów

Wszystkie centra Hardox Wearparts® produkują części eksploatacyjne z wiodącej w branży trudnościeralnej blachy Hardox®. W przypadku zastosowań specjalnych i konstrukcyjnych, centra stosują również blachy napawane Duroxite™, stal inżynieryjną i narzędziową Toolox® oraz stal Strenx™ o wysokiej wytrzymałości. Dzięki tym najwyższej jakości stalom, w centrach Hardox Wearparts® można otrzymać wszystko, co dotyczy produktów odpornych na ścieranie.

Trudnościeralna blacha Hardox® jest twarda i wytrzymała

Trudnościeralna blacha Hardox ® stanowi unikalną kombinację twardości i wytrzymałości, dzięki czemu jest odporna na ścieranie i pękanie. W zależności od konkretnego zastosowania, trudnościeralna blacha Hardox® może kilkakrotnie zwiększyć wydajność i wydłużyć czas użytkowania produktów w porównaniu do innych gatunków stali AR.

Strenx™ dla mocniejszych i lżejszych produktów

Stal Strenx™ to zaawansowana stal o wysokiej wytrzymałości w zakresie 600-1300 MPa, która sprawia, że konstrukcje stalowe są zarówno mocne, jak i lekkie.

Toolox® zachowuje swój kształt pomimo ciepła

Stal narzędziowa i inżynieryjna Toolox® to ulepszana cieplnie stal o znakomitych własnościach w podwyższonych temperaturach. Dostępna jest w postaci blach i prętów okrągłych.

Duroxite™- Ekstremalna trwałość

Blacha napawana Duroxite™ jest szczególnie odpowiednia do walki ze zużyciem ślizgowym wywołanym przez wyjątkowo twarde cząsteczki, np. minerały zawierające kwarc. Duroxite™ to trudnościeralny materiał złożony powstały przez napawanie węglików chromu lub węglików złożonych do powierzchni miękkiej stali lub blachy Hardox®. 
180