Dostępność najlepszych materiałów

Wszystkie centra Hardox Wearparts produkują części eksploatacyjne z wiodącej w branży trudnościeralnej blachy Hardox®. W przypadku zastosowań specjalnych i konstrukcyjnych, centra stosują również blachy napawane Duroxite®, stal inżynieryjną i narzędziową Toolox® oraz stal Strenx® o wysokiej wytrzymałości. Dzięki tym najwyższej jakości stalom, w centrach Hardox Wearparts można otrzymać wszystko, co dotyczy produktów odpornych na ścieranie.

Hardox® wear plate is both hard and tough

Trudnościeralna blacha Hardox® stanowi unikalną kombinację twardości i wytrzymałości, dzięki czemu jest odporna na ścieranie i pękanie. W zależności od konkretnego zastosowania, trudnościeralna blacha Hardox® może kilkakrotnie zwiększyć wydajność i wydłużyć czas użytkowania produktów w porównaniu do innych gatunków stali AR.

Strenx® for stronger and lighter products

Stal Strenx® to zaawansowana stal o wysokiej wytrzymałości w zakresie 600-1300 MPa, która sprawia, że konstrukcje stalowe są zarówno mocne, jak i lekkie.

Duroxite® takes durability to the extreme

Blacha napawana Duroxite® jest szczególnie odpowiednia do walkize zużyciem ślizgowym wywołanym przez wyjątkowo twarde cząsteczki, np. minerały zawierające kwarc. Duroxite® to trudnościeralny materiał złożony powstały przez napawanie węglików chromu lub węglików złożonych do powierzchni miękkiej stali lub blachy Hardox®. 
 

Toolox® stays in shape in heat

Stal narzędziowa i inżynieryjna Toolox® to ulepszana cieplnie stal o znakomitych własnościach w podwyższonych temperaturach. Dostępna jest w postaci blach i prętów okrągłych.