Obudowa wentylatora, o wydłużonej trwałości użytkowej

Informacje ogólne
Nazwa centrum
SSAB
Opis referencji

Obudowa wentylatora wyprodukowana ze stali Duroxite® 100 i blachy ze stali miękkiej. Boki cięte i skonstruowane z blachy Duroxite®  1/4 na 1/4 cala. Uformowany tył został wyprodukowany przy użyciu stali miękkiej o grubości 3/8 cala z okładzinami Duroxite® spawanymi otworowo.

Trwałość: Oryginalna obudowa wentylatora została wyprodukowana z blachy AR, która wytrzymywała około 4 miesiące przy zużywaniu się całej obudowy, największe ścieranie zachodziło w uformowanym tyle i dnie.

Projekt: Po zbadaniu wzorów zużycia i skonsultowaniu się z klientem poprzez kilka zamówień wykonano najnowszy projekt obejmuje:

Usunięcie stali miękkiej z konstrukcji bocznej. Boki są teraz wykonane, a nie tylko wyłożone, z blachy Duroxite®.

Dodanie bocznych drzwiczek inspekcyjnych z blachy trudnościeralnej pokrywającej wnętrze.

Dodanie nowej formowanej / przykręcanej wymiennej okładziny.

Korzyści:

Dzięki wytwarzaniu boków obudowy ze stali Duroxite® a nie ze stali miękkiej pokrytej CCO, masa całkowitej produkcji została znacząco zredukowana. Dodatkowe boczne drzwiczki inspekcyjne z blachy trudnościeralnej po wewnętrznej stronie umożliwiły klientowi zyskanie portu inspekcyjnego, nie tworząc obszaru narażonego na ścieranie. Najlepszym ulepszeniem dla konstrukcji jest formowana / mocowana za pomocą śrub wymienna okładzina, która pozwala klientowi na wymianę strefy najbardziej narażonej na ścieranie, bez konieczności wymiany całego produktu. Ciągła poprawa konstrukcji zwiększyła trwałość z 4 miesięcy do około 2 lat.


Klient końcowy
Branża
Produkcja węgla i energii
Część eksploatacyjna
Temperatura
0 – 250 °C / 32 – 480 °F
Rozmiar materiału do obróbki
< 10 mm / < 0.4 "
Rozwiązanie
Nowe rozwiązanie
Duroxite® 100
Okres użytkowania
Podwójny
Stare rozwiązanie
Stare rozwiązanie
Inne
Kluczowe czynniki sukcesu
Dłuższy okres użytkowania
+600%
180